چرا در بدنسازی از سیم بکسل روکش دار استفاده می کنند؟

سیم بکسل مورد استفاده در دستگاه های بدنسازی: از وقتی سیم بکسل به دست مخترع آن به جهانیان معرفی شد، در بسیاری از جاهایی که حتی فکرش را هم نمی توان کرد، از این سیم استفاده کردند. یکی از فضاهایی که سیم بکسل ها در آن حضور پررنگی دارند، دستگاه های بدنسازی است. از سیم بکسل های روکش دار در این دستگاه ها به وفور استفاده می شود.
حال که این نکته را فهمیدید، احتمالا از خود می پرسید که چرا سیم بکسل روکش دار را در دستگاه های بدنسازی به کار می برند؟ آیا این موضوع دلیل خاصی دارد؟ مسلما، ویژگی ها و خصوصیات زیادی در این سیم به چشم می خورد که باعث شده از آن در ساخت دستگاه های بدنسازی استفاده کنند. اگر مشتاقید دلیل این انتخاب را بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

Why do they use coated tow wire in bodybuilding?

چرا سیم بکسل، انتخاب بهتری در ساخت دستگاه های بدنسازی است؟

سیم بکسل ها کاربردهای زیادی دارند. این سیم ها از طناب های فولادی پیچیده شده دور یک مغزی یا هسته مرکزی تشکیل شده اند. همین ساختار است که باعث شده امروزه، از سیم بکسل در هر جایی که بحث مقاومت به میان می آید، استفاده کنند. از آنجایی که دستگاه های بدنسازی نیز می بایست بتوانند وزن های بالایی را تحمل کنند، از سیم بکسل در ساخت آنها استفاده می شود. معمولا، سیم بکسل هایی که ساختار 6 استرندی فولادی دارند، گزینه های خوبی برای استفاده در دستگاه های بدنسازی هستند.

Why do they use coated tow wire in bodybuilding?چرا سیم بکسل روکش دار؛ چرا سیم بکسل بدون روکش نه!؟

سیم بکسل ها را از نظر بافت، کارایی، تاب، طول عمر، ضخامت و جنس مغزی به گروه های مختلف دسته بندی می کنند. موضوع مهمی که باید به آن اشاره گردد، این است که قطر و سایز سیم بکسل ها را با توجه به کاربرد آن تعیین می کنند.
کسانی که در حوزه کاری خود با این نوع سیم، زیاد سروکار دارند، باید با توجه به اهداف و انتظاراتشان برای انتخاب سیم اقدام کنند. معمولا اهدافی که در هر صنعت وجود دارد، باعث ایجاد تفاوت هایی در ساختار سیم بکسل شده است. در زمان انتخاب سیم بکسل، باید به تناسب کاربری و مشخصات آن توجه و دقت داشت و سیم بکسلی را انتخاب کرد که بتواند همه انتظارات را به خوبی برآورده کند.
برای آنکه بتوان بهترین و کاربردی ترین نوع سیم بکسل را انتخاب کرد، باید به راهنمایی ها و مشاوره هایی که متخصصان این حوزه ارائه می کنند، توجه داشت. کارشناسان ما در تکتاز نانو، با توجه به تجربه ای که در طی این سال ها به دست آورده اند، می توانند در انتخاب کاربردی ترین نوع سیم کمک کننده باشند.
روی تجربیاتی که در خصوص انتخاب سیم بکسل به شما ارائه می شود، حساب ویژه و خاصی باز کنید و به یاد داشته باشید اگر انتخاب نوع سیم به صورت غیر اصولی صورت گیرد، می تواند خطرات مالی و جانی با خود به همراه داشته باشد. اگر سیم بکسل انتخاب شده نتواند مقاومت لازم را از خود نشان دهد، قطعا خسارت هایی در پی این انتخاب اشتباه به وجود خواهد آمد.

Why do they use coated tow wire in bodybuilding?

مزیت‌های سیم بکسل روکش‌دار چیست؟

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده از سیم بکسل های روکش دار، زیاد استفاده کنند، روکش دار بودن آنهاست. این روکش، سیم بکسل را در مقابل عواملی چون، سوختگی، رطوبت، اشعه و هر گونه عامل بیرونی محافظت می کند.
سیم بکسل هایی که تحت تاثیر شرایط بیرونی قرار نمی گیرند، از مقاومت بیشتری برخوردارند و سیم به مدت طولانی تری دوام خواهد آورد. اصولا در جاهایی که شرایط از نظر جوی و محیطی مناسب نیست، بهتر است از سیم بکسل روکش دار استفاده شود. سیم بکسل روکش دار باید با شرایطی که قرار است این سیم در آنجا به کار برده شود، تطابق و تناسب داشته باشد.

از چه متریالی در ساخت روکش سیم بکسل استفاده می کنند؟

یکی از مهم ترین مزیت های سیم بکسل روکش دار، مقاومت آن در برابر تحمل وزن سنگین است. سیم هایی که برای این مورد به کار برده می شوند، باید با متریال های با کیفیت تولید شده باشند. از آنجایی که این نوع سیم برای موارد گوناگون استفاده می شود، از متریال های مختلف در ساخت آن استفاده می کنند.

Why do they use coated tow wire in bodybuilding?

مغزی سیم بکسل از چه جنسی است؟

در ابتدای متن اشاره شد، سیم بکسل از طناب هایی که به دور یک هسته پیچیده شده اند، تشکیل شده است. به این هسته، مغزی سیم بکسل گفته می شود. مغزی سیم بکسل رشته ها را به خوبی در کنار هم نگه می دارد. برای آنکه رشته های سیم بکسل در تماس با هم قرار نداشته و بین آنها اصطکاک ایجاد نشود، مغزی باید قطر مناسبی داشته باشد. مغزی ها به دو گروه کنفی و فولادی تقسیم بندی می شوند. مغزی های فولادی، استحکام و مغزی های کنفی، انعطاف پذیری بالایی دارند.
حضور مغزی از جهت افزایش استحکام و کاهش انعطاف پذیری سیم بکسل اهمیت دارد. با توجه به کاربری سیم بکسل، جنس مغزی را تعیین می کنند. مثلا در شرایط با انعطاف پذیری بالا و استحکام کم، از مغزی کنفی استفاده می کنند. در جاهایی که انعطاف پذیری کم و استحکام بالایی مد نظر است، از مغزی فولادی برای ساخت سیم بکسل استفاده می شود.

Why do they use coated tow wire in bodybuilding?

قطر سیم بکسل چگونه تعیین می شود؟

برای آنکه خریدار اطلاعات کاملی در مورد سیم بکسل داشته باشد، شرکت سازنده یک برچسب روی آن نصب می کند. این برچسب، حاوی اطلاعاتی چون قطر سیم بکسل است. معمولا قطر درج شده روی برچسب کمتر از قطر واقعی سیم بکسل است و این موضوع را باید در موقع خرید مورد توجه قرار داد. نکته ای که ذکر آن خالی از لطف نخواهد بود این است که هیچ گاه قطر درج شده روی برچسب از قطر واقعی سیم بکسل بیشتر نیست.